apie-kiaules-ir-sernus-veterinarija24

APIE KIAULES IR ŠERNUS

Mėgstamiausias šernų patiekalas gilės ir trumai. Šie grybai auga po žeme, kad juos rasti dažnai naudojamos kiaulės. Grybavimui kiaulės treniruojamos. Jos grybą suranda, augantį apie 30 cm gylyje, per 6m nuo jo.

Žinoma, kad labai pavojinga sumedžioti šerną. Mokslininkai mano, kad tik stambus ryklys gali sužaloti labiau, nei medžiotojo išerzintas šernas. Jo stambios iltys ir jis praktiškai visai neturi baimės jausmo. Pamatęs žmogų, šernas tik nežymiai nerimauja. Primestoje kovoje jis kaunasi žūtbūtinai. Ypatingai, jeigu gina šenę su šerniukais.

Šernai gyvena bandomis. Meškos, vilkai ir tigrai aplenkia šių gyvūnų ganiavas. Prasidėjus grumtynėms gentainiai padeda vieni kitiems.

Dar viena ypatinga šernų savybė – nuodingos gyvatės,vienas iš mėgstamiausių jų patiekalų. Šernų visiškai neveikia mirtini nuodai. Kol kas mokslininkams šios gamtos mįslės įminti nepavyko. Manoma, kad lašiniai neleidžia nuodams prasiskverbti į nervų centrus ir suparaližuoti gyvūnus. Kas žino, gal atskleidus šią paslaptį, bus atrastos efektyvios priemonės žmonėms.